SariyerSES.com

UYKUSUZ SÜRÜCÜ FERAHEVLER’DE KALDIRIMA ÇIKTI

UYKUSUZ SÜRÜCÜ FERAHEVLER’DE KALDIRIMA ÇIKTI
03 Ağustos 2021 - 11:26

Gece yarısı uykusuz sürücü direksiyon hakimiyetini kaybederek önce bir Transit araca sonra da Renault Symbol’e çarparak, kaldırıma çıkarak saksıyı devirdi. Kazadan yara almadan kurtulan sürücü, olayın şoku ile koşarak olay yerinden uzaklaştı.

Kaza, dün saat 01.30 sıralarında Ferahevler Mahallesi, Adnan Kahveci Caddesi üzerinde meydana geldi. Caddede ilerleyen otomobil sürücüsü bir anlık dikkatsizlik sonucu park halindeki araçlara çarpıp, yaya kaldırımına çıkarak Can Baharatın önündeki saksıya vurup durdu. Olayın şoku ile panikleyen sürücü, otomobili çalışır halde bırakarak olay yerinden koşarak uzaklaştı.

KOŞARAK EVE GİTTİ, EŞİ İLE BİRLİKTE OLAY YERİNE GERİ GELDİ

Cep telefonu yanında olmayan sürücü evdekilere haber vermek için kaldırıma çıkan aracını öylece bırakıp yeni doğum yaptığı eşi ile birlikte kaza mahalline geri geldi. Olayın şoku ile panikleyen sürücüyü eşi teselli etmeye çalıştı. Polisin yaptığı alkol testi sonucu alkol kullanmadığı anlaşılan sürücünün, uykusuz olduğunu ve bu yüzden bir anlık dalgınlık yaşadığı için kazanın meydana geldiğini söyledi. Kaza yapan sürücü, otomobilini çekmesi için çağırdığı çekicinin fazla ücret istemesi sonucu o sırada çöp toplayan Sarıyer Belediyesi’ne ait çöp arabasından yardım istedi. Halatla çöp kamyonuna bağlanan otomobil olay için toplanan vatandaşların da yardımıyla kaza yerinden çekildi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.