SariyerSES.com

YAZ SPOR OKULLARINDAN COŞKULU FİNAL

YAZ SPOR OKULLARINDAN COŞKULU FİNAL
01 Eylül 2023 - 18:11

Bu yıl 14. kez kapılarını açan ve 3 bin 300 çocuğa hizmet verilen Yaz Spor Okulları sona erdi. İki ay boyunca 12 branşta eğitim alan çocuklar kapanış etkinliğinde doyasıya eğlendi.

 

Çocukları spora yönlendirerek tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak için düzenlenen ve binlerce Sarıyerli çocuğun katıldığı Yaz Spor Okulları bu yılki eğitimleri sona erdi. Büyükdere’de bulunan Sarıyer Belediyesi Su Sporları Merkezi bahçesinde düzenlenen törene Yaz Spor Okullarında eğitim alan öğrenciler ve aileleri katıldı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de minik sporcuları yalnız bırakmadı. Öğrencilerin zumba gösterileriyle başlayan etkinlik, öğrenci olarak başladıkları Yaz Spor Okulları’nda şimdilerde eğitmen olarak görev yapan Melek Yılmaz, Seda Çakır, Dilara Zengin, Hilal Uçar ve 14. Yaz Spor Okulları’nda eğitim gören Esila Demir’in konuşmasıyla devam etti. Etkinliğin sonunda 14. Yaz Spor Okulları’nda eğitim gören 3 bin 300 çocuğa madalyaları verildi.

HEDEFİMİZ YAZ SPOR OKULLARINI KIŞA TAŞIMAK

Çocuklarla birlikte kürsüye çıkan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Çocukların spor kültürünü benimsemesi çok önemli. 2 aylık bir sezon yaşadık. Bu yıl aşırı sıcaklarla mücadele etmek zorunda kaldık. Buna rağmen bir arada olmanın güzelliği buraya yansımış. Bütün öğretmenlerim ve yöneticilerime teşekkür ediyorum. Sizlerin sağlığı, sizlerin yarınlara olan heyecanı, hevesi bizlerin de hevesidir. Yeni spor salonlarımız yapılıyor. Bunlar tamamlanınca hedefimiz yaz spor okullarını kış aylarına da taşımak” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.