SariyerSES.com

YILIN MARKA DANIŞMANINDAN “ KENDİNİN KAHRAMANI OL “ TAVSİYELERİ

YILIN MARKA DANIŞMANINDAN “ KENDİNİN KAHRAMANI OL “ TAVSİYELERİ
04 Ekim 2021 - 11:54

İnsan nasıl oluyor da kendinin kahramanı oluyor?

Hep masal kahramanlarıyla büyütülüyoruz. Kimse büyürken kendinin kahramanı olacağını benimseyerek büyümedi. Çünkü herkesin bir kahramanı vardı zaten… Fakat büyüdükçe anlıyoruz ki aslında tek kahraman kendimiziz.

 

Marka Danışmanı Roberto Murat Özdemir, çıkacak olan Kendinin Kahramanı Ol isimli değerli kitabı hakkında haberimizde tavsiyelerini bizlerle paylaştı.

 

Tüm insanların ortak noktası vardır. Bu da hep bir kurtarıcıya ihtiyaç duymak. İnsan düştüğü zaman, huzursuz anlarında, umutsuz zamanlarında hep bir mucize hep bir kahraman diler çünkü buna ihtiyacı vardır. Ama en çıkmazda olduğumuz zamanlarımızda bile o kahraman kendimiz olabiliriz. Asıl başarı budur, kendinin kahramanı olabilmek… Unutmayalım ki kalbimizden, ruhumuzdan, benliğimizden büyük ve güçlü kahraman yoktur. Sadece bunu ortaya çıkarmak, başarmak gerekir.

Bunu başarabilmek için en büyük ve önemli kural kendine liderlik etmek. Çünkü kendinize liderlik edemediğiniz sürece özünüzdeki benliğinize ve kahramana ulaşamazsınız. Kendinize liderlik ederken vazgeçmemek çok önemli. Büyüdüğümüz, zor zamanlarımızda ihtiyaç duyduğumuz kahramanlar mücadelelerinde asla vazgeçmiyor. Özetlemek gerekirse başarıya ulaşmak için hep sorunlar var olacak. Önemli olan bu sorunlarla mücadele edip güçlü kimliğimizi ortaya koymak. Tüm bunlardan sonra kendinin kahramanı olmak daha da kolay. Çıkacak olan kitabın özeti bu aslında… Kitabı heyecanla bekliyoruz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.